2023-05-24

Sukurti palankias sąlygas verslui, investuotojams ir talentams

Klaipėdoje duris atvers Skaitmeninių inovacijų centras

Industrinė Klaipėdos miesto teritorija keičiasi ir tampa . Įsikūrusioje bendradarbystės erdvėje, inovatyviu technologijų miesteliu, vadinamu „Lighthouse hub“, š. m. birželio 2 dieną duris oficialiai atvers Skaitmeninių inovacijų centras (SIC). Atidarymo metu bus pristatoma pirmoji Vakarų Lietuvoje Sensorinė technologijų paroda.

Industrinė Klaipėdos miesto teritorija keičiasi ir tampa. Įsikūrusioje bendradarbystės erdvėje, inovatyviu technologijų miesteliu, vadinamu „Lighthouse hub“,  š. m. birželio 2 dieną duris oficialiai atvers Skaitmeninių inovacijų centras (SIC). Atidarymo metu bus pristatoma pirmoji Vakarų Lietuvoje Sensorinė technologijų paroda.
Tikimasi, kad Skaitmeninių inovacijų centras į miestą pritrauks žmonių, norinčių kurti technologijas ir vystyti startuolius, kurie po vienu stogu kartu kurtų inovatyvius sprendimus ir juos efektyviai pritaikytų versle.
SIC vadovo Mindaugo Kiežos teigimu, čia bus teikiamos skaitmeninių inovacijų konsultacijos, bloko grandinių integracijos, neuromarketingo, skaitmeninio dizaino, dirbtinio intelekto, virtualios realybės, skaitmenizacijos, lazerių, robotikos, VR/AR, kibernetinio saugumo ir kitų technologijų pritaikymo versle paslaugos. SIC lankytojai laboratorijose galės atlikti įvairius inovacijų eksperimentus ir gauti duomenis, kaip jų pritaikymas lemia vartotojų jausmus, elgseną, sprendimų priėmimą ar net mokymąsi. Be to, verslo atstovai prieš integruodami technologijas galės jas ištestuoti atliekant įvairias simuliacijas, pavyzdžiui, roboto rankas gamybos linijoje. 
„Pirmiausia susidūrėme su iššūkiu, kad Klaipėdoje vyrauja tradicinės pramonės sektoriai, o IT sektorius yra labiausiai išsivystęs Vilniuje ir Kaune, kur yra parengiama daug šios srities specialistų. Teko gerokai paplušėti, kad konsoliduotumėme Klaipėdos IT sektorių ir užtikrintumėme kompleksinių inovacijų paramos ir konsultacinių paslaugų teikimą vieno langelio principu Vakarų Lietuvos verslams. Labai džiaugiamės, kad pavyko pritraukti kompanijų iš Vilniaus bei užsienio valstybių, kurios atsidarė savo padalinius pas mus. Neapibrėžtumas susijęs su vykstančiu karu Ukrainoje, aukšta infliacija ir pakilusios pagrindinės palūkanų normos padarė didelę įtaką projekto eigai. Tai ne tik apribojo tam tikras projekto veiklas bei ištęsė vykdymo terminus, bet ir teko adaptuoti pačią projekto koncepciją prie sparčiai besikeičiančių rinkos poreikių. Inovacijų centro teikiamos paslaugos dar mažai pažįstamos regiono verslams, todėl daug laiko prireikė edukuoti rinką apie tokių paslaugų teikiamą naudą ir potencialą”, – teigia M. Kieža.
SIC atidarymo proga rengiama konferencija „Technologijų galimybės: rytojus prasideda šiandien“, o raudonojo kaspino kirpimo ceremonijoją vainikuos Lino Kutavičiaus šviesos instaliacijos meno kūrinys. Iš anksto užsiregistravę dalyviai nemokamai galės lankytis Sensorinėje technologijų parodoje, kurią dalinai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, iš arčiau susipažinti su SIC veikla, aplankyti inovacijų laboratorijas ir išbandyti įvairius inovatyvius eksponatus: „BrainAccess” įrenginius, „Focusonics” garsiakalbius, 3D spausdintuvus, VR akinius su įvairiomis patirtimis, Motion capture studiją, savitarnos medicinos stotį „Robomed”, „Inostorage” išmaniąją spintą, šunį-robotą „Robodog” ir kt.