2022-05-16

Pristatoma 2021 metų Klaipėdos ekonominė apžvalga

Praėjusiais metais Klaipėdos miestui teko susidurti su nemažai iššūkių, kuriuos sukėlė koronaviruso (COVID-19) pandemija bei geopolitiniai veiksniai. Nepaisant to, buvo pastebimos ir teigiamos tendencijos – nedarbo mažėjimas ir ūkio subjektų skaičiaus didėjimas, o labiausiai darbuotojų skaičius augo finansinės ir draudimo veiklos bei informacijos ir ryšių sektoriuose.

Praėjusiais metais Klaipėdos miestui teko susidurti su nemažais iššūkiais, kuriuos sukėlė koronaviruso (COVID-19) pandemija bei geopolitiniai veiksniai. Nepaisant to, buvo pastebimos ir teigiamos tendencijos – nedarbo mažėjimas ir ūkio subjektų skaičiaus didėjimas, o labiausiai darbuotojų skaičius augo finansinės ir draudimo veiklos bei informacijos ir ryšių sektoriuose.  
Vis dėlto pagrindiniais Klaipėdos miesto ekonomikos varikliais išlieka Klaipėdos uosto ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos įmonės, todėl siekiant užtikrinti kokybišką susisiekimą su šiais subjektais ir plėtoti bendrus inovatyvius investicinius projektus, matoma būtinybė vystyti tinkamą infrastruktūrą. 
 Nors pagal materialinių investicijų rodiklį Klaipėda išlieka trečia tarp Lietuvos didžiųjų miestų, tačiau siekiant 2022 metais užtikrinti tvarų darbo užmokesčio ir pragyvenimo lygio augimą, būtina sutelkti dėmesį į materialinių investicijų pritraukimą. Kalbant apie tiesiogines užsienio investicijas, Klaipėdos apskrityje daugiausiai jų pritraukė apdirbamosios gamybos, transporto ir saugojimo bei nekilnojamojo turto operacijų veiklos. 
 Klaipėda yra ne tik trečias pagal dydį Lietuvos miestas, bet ir svarbi jungtis su tarptautiniais vandenimis, todėl siekiama išlaikyti miesto konkurencingumą ne tik kitų didmiesčių̨ atžvilgiu, bet ir globalioje rinkoje. Norint pritraukti pridėtinę vertę kuriančias investicijas, gerinama aukštojo mokslo kokybė – studijų programos vertinamos bendradarbiaujant su verslo įmonėmis ir atsižvelgiant į rinkos poreikius, per 2021 metus dviem jų suteiktas „Investor's Spotlight” kokybės ženklas. Taip pat šiuo tikslu formuojamos miesto iniciatyvos – Klaipėdos miesto savivaldybė teikia finansines paskatas aukštą pridėtinę vertę kuriančių verslų bei talentų pritraukimui į miestą.
2021 metų rugsėjį̨ Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje patvirtintas miesto bendrasis planas bei numatomi ir vystomi žaliosios ekonomikos, startuolių ekosistemos kūrimo projektai atveria galimybes plėtoti miesto infrastruktūrą, atitinkančią esamų ir naujų verslų bei miesto gyventojų poreikius.
Su 2021 metų Klaipėdos ekonomine apžvalga galima susipažinti ČIA